Elektrické vozidlá a nákladné vozidlá, ktoré sú tak lacné ako benzínové a naftové náprotivky do roku 2022

, môžu náklady a nákladné vozidlá náklady presne na výdavky ako ich benzínový, ako aj naftové náprotivky už v roku 2022. , Nová správa spoločnosti Bloomberg Company odhaľuje.
Výdavky na batérie minulý rok klesli o 35 percent, čím ich umiestnili na trajektóriu smerom k svojim náprotivkom spaľovania vo vnútri. Celosvetový predaj EV v minulom roku vzrástol o 60 percent, ako aj do roku 2040 Bloomberg predpovedá približne 35 percent nových automobilov a nákladných automobilov ponúkaných globálne bude elektrické.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Najlepšie elektrické autá a nákladné autá na nákup teraz
Vyzerá to ako ambiciózny cieľ, najmä keď uvažujú o EV, ktoré zahŕňa menej ako jedno percento súčasného celosvetového predaja vozidiel. Pretože však batérie tvoria viac ako 30 percent nákladov elektrického vozidla, zníženie nákladov na pokrok batérie by malo pozoruhodný vplyv na ceny. Podľa Bloomberga by sa to mohlo vyskytnúť hneď ako v roku 2022, rok predpovedá, že predaj elektrických vozidiel sa „zdvihne“.
Tento zdvih by nemalo vplyv iba na priemysel vozidiel, ale energetické trhy budú musieť zahrať doháňanie. Správa odhaduje, že elektrické autá môžu do roku 2023 vytlačiť až 2 milióny barelov ropy denne – dostatočné na začatie jednej ropnej krízy.
• Najlepšie hybridné autá a nákladné autá na nákup teraz
Medzitým budú musieť dodávatelia elektrickej energie veriť v nových metódach, aby uspokojili rastúci dopyt, pretože do roku 2040 správa predpovedá elektrické vozidlá a nákladné autá, ktoré budú vyžadovať 1 900 terawatt-hodín elektrickej energie, rovnajúce minulý rok.
Veríte tomu, že elektrické autá a nákladné autá budú do roku 2022 rovnako lacné ako ich benzín a naftových súperov? Kúpili by ste si teraz elektrické vozidlo? Povedzte nám v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post