Európske vozidlá, ktoré sú predmetom 10% dovozných taríf z roku 2021

Európske automobily dovezené do Spojeného kráľovstva, budú podliehať rovnakým 10% tarifám, aké sú služby, ktoré boli uvedené z iných krajín od 1. januára 2021, pokiaľ nie je dohoda o obchode (FTA (FTA FTA (FTA. ) je vtedy zasiahnutá EÚ, vláda potvrdila.
Pokiaľ sa obdobie prechodu v Brexite, ktoré sa má končiť 31. decembra tohto roku -, Spojené kráľovstvo a EÚ majú z tohto roku, čo zostalo z tohto roku, aby prediskutovali FTA a zastavili Spojené kráľovstvo a dokončili svoje podmienky Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

Exkluzívne: „Žiadne plány“ pre novú schému scrappage britských automobilov

Ak Spojené kráľovstvo odíde na podmienkach WTO, nulové percento tarify na autá dovážané z EÚ budú vyradené v prospech predvoleného 10 -percentného odvodu. V mnohých prípadoch bude návrh zákona o tom pravdepodobne britský motorista, ktorý získa skôr európske autá ako výrobcovia. Spoločnosť výrobcov motorových motorov a obchodníkov, ktorí predtým upozornili, bez deal Brexit by pridal okolo 1 500 GBP na náklady na priemerné nové auto.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Je možné, že Spojené kráľovstvo mohlo v neskoršom dátume zasiahnuť dohodu o voľnom obchode s EÚ, aby to zmenilo. Ďalej, post-Brexitská Británia bude schopná poslať svojho vlastného zástupcu do WTO, čo naznačuje, že spoločnosť FTA by mohla byť zasiahnutá ďalšími veľkými krajinami tvorby automobilov, ako sú USA a Japonsko.
Aj keď sa zdá, že európske autá sa pravdepodobne stanú oveľa drahšími, vláda odstraňuje tarify na ďalšie dovážané výrobky v hodnote 30 miliárd GBP.
Liz Truss, ministerka zahraničných vecí pre medzinárodný obchod, uviedla: „Prvýkrát za 50 rokov sme schopní nastaviť vlastnú tarifnú rutinu, ktorá je prispôsobená britskej ekonomike.
„Naša nová globálna tarifa bude prínosom pre spotrebiteľov a domácnosti Spojeného kráľovstva znížením byrokracie a minimalizáciou nákladov tisícov každodenných výrobkov. S týmto priamym prístupom podporujeme britský priemysel a pomáhame službám zbaviť sa bezprecedentných ekonomických výziev, ktoré predstavuje koronavírus. “
Je vám súčasné obdobie prechodu Brexitu odvádzané od získania nového auta? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post