New Volkswagen ID.3 R Na funkciu technológie ID.R Battery Technology

Volkswagen odhalil, že vychádza z odbornosti svojej divízie Motorsport s cieľom vyvinúť hnaciu súpravu pre nadchádzajúci ID.3 R Electric Hatchback. Značka bude uplatňovať vedomosti získané z projektu ID.R Racer na navrhnutie bunky vhodnej na použitie v jej vysoko výkonných cestných vozidlách.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Koncom minulého roka Volkswagen potvrdil, že „aktívne zvažuje“ vysokovýkonný variant ID.3. Keď sa nakoniec dostane, bude založená na rovnakej platforme MEB ako Electric Emal Electric Emasue, ale má silnejší elektrický hnací úsek, ktorý je podporovaný výkonnejším a vyvinutým batériovým balíčkom.
• Range Volkswagen Electric Supermini v roku 2023
Volkswagen R Boss Jost Capito v rozhovore pre GP Ice Race v Zell Am See, Rakúsko, povedal: „Verím, že naši chlapci z motoristického športu, ktorí robia svoje vlastné batérie, je veľkou výhodou, ktorú máme; Značky, ktoré súťažia v sérii, ako je Formula E, dostávajú konvenčnú batériu. Nejde však iba o samotnú batériu – takto sa beží batéria a ako získavajú energiu do motorov.
“Je ľahké získať výkon elektromotora na úroveň, ktorú chcete-takže sú to batérie, správa batérií a chladenie, ktoré budú veľkým diferenciátorom, pokiaľ ide o vysoko výkonné elektrické vozidlá.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post