Mercedes A Class skóruje päť hviezdičiek v najnovších testoch NCAP

Body Euro NCAP, ktorý podrobil najnovšej dávke nových automobilov jeho prísnym testovaním – a povzbudzuje správy pre Hyundai, Lexus, Mazda a Mercedes.
Počnúc posledným menovaným, nový trieda A získala maximálne päťhviezdičkové hodnotenie, ktoré v troch zo štyroch kategórií dosiahlo niektoré z najvyšších skóre udelených v roku 2018. V troch oblastiach získal viac ako 90 percent: 96 v dospelých Kategória cestujúcich, 91 pre cestujúcich v oblasti detí a ochrana zraniteľných používateľov cestnej premávky – vrátane cyklistov a chodcov – dosiahla 92 %.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najbezpečnejšie automobily v predaji 2018
Posúdili sa aj bezpečnostné prvky, ako je autonómne núdzové brzdenie; Tu trieda A tiež zaznamenala najvyššie značky. Celkové hodnotenie 72 percent bolo výsledkom systému udržiavania jazdného pruhu, ktorý NCAP vo svojej prevádzke uvažoval iba medzi „primeraným“ a „marginálnym“.
Druhé najvyššie skóre pre dospelých v poslednom kole testovania šli do revidovanej Mazdy 6, ktorá získala 95 percent. Potom účinne zhodoval s 91 -percentným skóre Mercedes v kategórii detských cestujúcich a v testoch bezpečnostnej asistencie dosiahol podobných 73 %.
Dosiahla však nižšie 66 % skóre v kategórii zraniteľných používateľov cestnej premávky, ktorá bola pripisovaná hlavnej hranici kapoty a stĺpiky A, ktoré predstavujú riziko zranenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post