Spoločnosť Mazda oznamuje špecifikácie pre nový motor Skyactiv-X

Mazda odhalil, že jeho nový 2,0-litrový motor Skyactiv-X sa vráti až na 52,3 MPG a vydáva 96 g/km CO2. Japonská značka vyhlásila, že motor vráti hladinu hospodárstva nafty z benzínového motora.
Štvorvalcový motor je prvým komerčne dostupným benzínovým motorom na svete s kompresným zapaľovaním. Za normálnych bežeckých podmienok sa zmes palivového vzduchu zapáli intenzívnym tlakom, ktorý je komprimovaný piestom tak, ako by to bolo v dieselovom motore.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Nová recenzia Mazda 3 2019
Motor však využíva svoje stimulované zástrčky na zapálenie zmesi, keď je pri silnom zaťažení, pomocou vlastného stimulovaného systému Mazda stimuluje zvládnutý systém zapaľovania na kompresiu na bez námahy, aby bez námahy prešiel kompresiou a stimuláciou zapaľovania.
Nový motor Skyactiv-X japonskej značky vyrába krútiaci moment 178 koní a 224 nm. V novom hatchbacku Mazda 3 (vybavené konvenčnými 16-palcovými zliatinovými kolesami) sú údaje o hospodárstve a emisiách vyhlásené za 52,3 MPG a 96 g/km CO2. S väčšími 18-palcovými zliatinami tieto čísla klesnú na 50,4 MPG a 102 g/km CO2.
Na dosiahnutie takýchto obrázkov spoločnosť Mazda tiež namontovala jednotku SkyActiv-X s 24-voltovým miernym hybridným systémom, ktorý obnovuje elektrickú energiu z hnacej jednotky pri spomalení a využíva ju na napájanie elektrického motora, ktorý pomáha motora.
Motor bude k dispozícii v hatchbacku a salóne Mazda 3, pričom kupujúci majú na výber buď šesťstupňovú príručku alebo šesťstupňovú automatickú prevodovku.
Teraz si prečítajte našu recenziu nového hatchbacka Mazda 3. Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post