2 500 vozidiel upútalo týždenne bez dane z cesty

, približne 2 557 vozidiel bolo v poslednom peňažnom roku upnuté týždenne, pretože ich majitelia neplatili daň z cesty alebo spotrebnú daň z automobilov, podľa nových údajov, ktoré vydal Chauffeur ako Chauffeur ako Rovnako ako spoločnosť s licenciou na auto (DVLA).
Celkovo 132 938 nezdaných automobilov zovreli agenti DVLA v peňažnom roku 2017/18. Medzi upútané vozidlá bolo 350 „prestížnych“ automobilov, s 199 Porsches, 23 Maseratis, 10 Teslas, ako aj osem Aston Martins medzi vozidlami, ktoré majú byť vybavené žltou topánkou.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Najrušnejšia rýchlosť vo Veľkej Británii zachytí 50 000 motoristov za tri roky
Jeden McLaren 650s, jeden TVR Chimera, ako aj jeden toskán TVR, boli tiež medzi nezdaným automobilom zovretým DVLA, rovnako ako 73 londýnskych taxíkov, päť Harley-Davidsonovcov, ako aj štyri automobily.
Najnovšie kolo výsledkov ukazuje, že DVLA v rokoch 2017/18 upútala o 13 percent oveľa viac vozidiel ako v predchádzajúcom roku. Toto zvýšenie je na vrchole číselných upínacích udalostí, ktoré sú v súlade s raketingom sadzieb v októbri 2014, keď bol zrušený disk dane z papiera, ako aj miera upínania zvýšená o 80 percent.
DVLA sa za posledný rok zamerala na 11 základných oblastí, v ktorých boli úniky na cestné daňové úniky mnohí významní, s cieľovými oblasťami vrátane Londýna, Birminghamu, Manchesteru, Glasgowa, Sheffieldu, Cardiffu, Nottinghamu, Bristolu, Leicesteru, Coventry a Severného Írska.
Vedúci vedúceho vymáhania DVLA, Bethan Beasley, povedal: „Tieto čísla ukazujú, že nezáleží na tom, aký typ automobilu vlastníte, či už ide o športové auto, automobil alebo dokonca autobus – ak ho zdaňujete, my, my“ ll to upustí. “
Už ste niekedy nechali upútať svoje auto? Pochopme v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post