Spoločnosť Toyota sa chystá rozvíjať svoj nápad Moon Buggy

začiatkom tohto roka, Toyota odhalila partnerstvo s japonskou spoločnosťou Aerospace Exploration Company (Jaxa), ktorá by videla štýl párov a vyvinul posádku, pod tlakom Lunar Rover. Teraz bol stanovený predbežný časový harmonogram práce, pričom sa očakáva, že sa v roku 2020 objavia úplne prvé prototypy, ako aj dokončený Rover, ktorý má v roku 2029 svoj úvodný cieľ.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Počiatočné prototypy budú o niečo viac ako prehodnotené výrobné automobily, hoci prototyp 1: 1 sa objaví do roku 2022. Dodržiavanie siedmich rokov sa potom využije na vytvorenie letového dizajnu misie a na výrobu dokončeného roveru. Keď práca dosiahne svoju hlavu, rover sa využije na výskum polárnych regiónov Mesiaca s cieľom preskúmať možnosť využiť prírodné zdroje Mesiaca (napríklad zamrznutú vodu) v budúcich misiách.
• Audi štýly nápad Lunar Rover
Toyota, ako aj Rover Jaxa, budú poháňané elektrickým pohonom palivových buniek, pričom pár sa zameriava na celkovú odrodu lunárneho povrchu oveľa viac ako 10 000 km (6 200 míľ). Určite šesť metrov dlhých, päť metrov veľkých a takmer štyri metre, čím sa dosiahne dvakrát tak dlhá, dvakrát väčšia a takmer päťkrát vyššia výška kočiara mesiaca, ktorá sa používa na misii Apollo 15.
6

Toyota vyhlasuje, že jej lunárny Rover sa ľahko zmestí do dvoch astronautov (alebo štyroch v núdzových situáciách) do svojich 13 metrov štvorcových obytných štvrtí. Medzi ďalšie funkcie patrí veľký zatiahnuteľný solárny panel, pneumatiky bez vzduchu, ako aj množstvo komunikačných zariadení.
Viceprezident spoločnosti Jaxa, Koichi Wakata, stanovil plány firmy na prieskum v oblasti a uviedol: „Natlakovaný, pod tlakom, bude zásadným aspektom podporujúcim ľudský lunárny prieskum, ktorý si predstavujeme, že sa v 30. rokoch 20. storočia zaujme v 30. rokoch 20. storočia. Cieľom zavedieme takúto rover do oblasti v roku 2029. “
Zdá sa, že spoločnosť Toyota má svoje zameriavače nastavené na oveľa viac suchozemskej úrovni, ako aj na to, aby presne zistila, ako jej partnerstvo s Jaxa bude vyvíjať elektrické batérie a inováciu palivových článkov pre svoje pozemské vozidlá.
Výkonný viceprezident spoločnosti Toyota Motor Corporation, Shigeki Terashi, povedal: „Toyota verí, že dosiahnutie udržateľnej spoločnosti mobility na Zemi bude zahŕňať koexistenciu a rozsiahle využívanie elektrifikovaných vozidiel, ako sú hybridné elektrické vozidlá, plug-in hybridné vozidlá, Elektrické vozidlá batérie, ako aj elektrické vozidlá s palivovými článkami.

„Naše spoločné štúdie s Jaxou sú súčasťou tohto úsilia. Keďže sme boli umožnení byť členom „tímu Japan“, radi by sme sa zaoberali ťažkosťami priestoru. “
Čo si myslíte z organizovaného Lunar Rover spoločnosti Toyota? Pochopme v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post