Koncept Renault Alpine sa odhalil

Koncepčné vozidlo Renault Alpine 110-50 bolo odhalené na Monaco Grand Prix, pričom oslavovalo 50 rokov vzhľadom na to, že sa prvýkrát predstavilo športové vozidlo Alpine Berlinette.

Alpine 110-50 je jasne inšpirovaný konceptom celoelektrického Deziru, ktorý debutoval na motorovej výstave v Paríži v roku 2010 a môže sa pochváliť rovnakým krikľavým dizajnom, nadrozmerným odznakom Renault a širokým postojom objatiacemu na cestách.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

[[{“Typ”: “Media”, “View_mode”: “Content_narrow”, “fid”: “76457”, “Atributes”: {“alt”: “”, “class”: “médiá-image”}}}}}}}}} ]]

Dostane niekoľko dotykov inšpirovaných aj športovým autom Legenady 60. rokov, vrátane „alpského modrého“ maľovania a vzduchových intraskov na bokoch, o ktorých sa hovorí, že predstavujú rozšírené kolesá alpín.

Na rozdiel od deziru s batériou, koncept Alpine 110-50 dostane stredne 3,5-litrový motor V6, ktorý produkuje 395 koní. Výkon sa prenáša na zadné kolesá cez receptúru s jednostupňou šesťstupňovej sekvenčnej prevodovky. Renault neposkytol žiadne údaje o výkonnosti, ale s obrubnou hmotnosťou iba 880 kg musí alpina zrýchliť z 0-62 mph za menej ako tri sekundy.

Pod karosériami z uhlíkových vlákien je rúrkový rám požičaný od závodného vozidla Renault Megane Trophy Racing a má tiež nastaviteľné tlmiče Sachs.

Dokonca aj samotné telo bolo vyvinuté s ohľadom na výkon. Splitter v prednom nárazníku funguje spolu so zadným difúzorom, aby sa vytvoril prítlak. V skutočnosti tretina prítlaku alpín pochádza z týchto dvoch funkcií, zvyšok pochádza z nastaviteľného zadného krídla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post