Vauxhall hovorí, že nie Chevrolet SS

Vauxhall poprela zvesti, že jeho VXR8 sa chystá pripojiť v rozsahu iným svalovým automobilom V8 s pohonom zadných kolies.
Špekulácie boli, že VXR8 bol nastavený na získanie sesterského modelu po austrálskom ramene General Motors, Holden, podpísal dohodu o predaji svojho Commodore v roku 2014 so 6,0-litrovým V8 ako Chevrolet SS v USA.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Holdenova výkonnostná divízia, Holden Špeciálne vozidlá, už dodáva Vauxhall s 425 koní VXR8 GTS a podobne výkonným Clubsport Saloons, plus Pick-up VXR8 Tourer a VXR8 Maloo, ktoré sú postavené v Austrálii na platforme zdieľanej spoločnosťou Commodore a Chevrolet Camaro.
Spoločnosť Chevrolet sa spojila s Holdenom, pretože potrebuje zadný pohon V8 v NASCAR-jej objemový model Impala je pohon predných kolies.
Hovorca spoločnosti Vauxhall však povedal: „Sme vďační za to, že [autá ako VXR8] pridávajú korenie do značky, ale nemáme v pláne rozšíriť rozsah.“
Vauxhall hovorí, že okolo 50 VXR sa predáva ročne a že autá sú postavené na objednávku. “Ak prídete a kúpite si jeden, dostanete ho, ale nemáme prebytok zásob,” dodal hovorca. “Hlavné vozidlá sortimentu VXR zostanú Astra a Corsa – tam zarobíme peniaze.”
Spoločnosť Chevrolet nevylúčila pridanie SS do svojej zostavy Spojeného kráľovstva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post