Brexit vedie k menším investíciám v automobilovom priemysle Spojeného kráľovstva, hovorí SMMT

Neistota spojená s Brexitom spôsobuje menšie investície do automobilového priemyslu Spojeného kráľovstva, ktoré je v priemysle obchodného orgánu, spoločnosti, uviedla spoločnosť motorových výrobcov a obchodníkov.
Generálny riaditeľ SMMT Mike Hawes v rozhovore pre pokladničný výbor uviedol, že investícia pravdepodobne tento rok klesne. „Zostavujeme údaje, ako je to najlepšie, čo je v našich silách. Určite však cítim, že suma investovaná za posledných 12 mesiacov nebude taká vysoká ako predchádzajúca, dva, tri, tri roky. “
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najpredávanejšie automobily na kúpu teraz
Podľa správy SMMT 2016 Automotive Sustainability, automobilový priemysel investoval do výskumu a vývoja v roku 2015 2,5 miliardy GBP, čo je o 8,7 % oproti predchádzajúcemu roku.
SMMT predtým informoval, že minulý rok bol novým rekordným rokom pre registrácie automobilov, pričom bolo zaregistrovaných takmer 2,7 milióna nových automobilov. Odvtedy vyjadrila svoje obavy, že nové registrácie automobilov v tomto roku pravdepodobne klesnú o 5 až 6 percent.
• Ceny automobilov vo Veľkej Británii by sa mohli zvýšiť o 1 500 GBP po Brexit
Hawes uviedol, že až do jasnejších obchodných dohôd Spojeného kráľovstva, automobilové spoločnosti sú menej ochotné investovať. “Certially, verím, že spoločnosti aspoň sedia na rukách … kým nie je trochu jasnejšie.”
S cieľom poskytnúť určitý smer britským výhľadom post-Brexit premiérka Theresa May nedávno oznámila novú modernú priemyselnú stratégiu. Sľúbila, že vláda do roku 2021 investuje 4,7 miliardy GBP do výskumu a vývoja, aby pomohla UK zachovať svoju konkurencieschopnosť raz z EÚ, spolu s investíciami do infraštruktúry a vysokoškolského vzdelávania.
Nie všetci výrobcovia automobilov však majú zmrazené investície. Nissan a Aston Martin nedávno oznámili plány na vybudovanie nových automobilov vo Veľkej Británii. Spoločnosť Nissan plánuje zvýšiť produkciu na svojom mieste Sunderland po potvrdení, že stránka postaví nový Qashqai a X-Trail. Aston Martin nedávno potvrdil, že postaví svoj nový crossover DBX v St Athans vo Walese.
• Fantastické znovuzrodenie Astona Martina
Hawes sa však domnieva, že ak sa spoločnosti budú zaviazať investovať do Veľkej Británie, bude potrebných viac záruk vlády. „Ak vláda môže dať určitý druh istoty, že sa bude pozerať na tieto časové harmonogramy, aby poskytla toľko istoty, koľko môže dať v určitých časoch, bude to oveľa lepšie prijaté.“
Súvisiace videá z Autovia

Porsche 718 Cayman GT4 RS: „Najlepší automobil, aký som kedy riadil“ – Auto Express

prehrávanie videa

Porsche 718 Cayman GT4 RS: „Najlepší automobil, aký som kedy riadil“ – Auto Express

21/03/22

Lotus Elise S1 Recenzia: Môže to byť najlepšie …

28/01/22

Nová recenzia BMW I4 M50: Koľko zábavy je …

13/10/21

Nový 2021 Vauxhall Astra Walkaround: Automobil to …

01/09/21

2021 Bowler Defender Challenge Review: Plat …

06/08/21

Najlepšie nové automobily, ktoré si môžete kúpiť v roku 2021: Auto …

05/07/21

Aký bude výhľad britského automobilového priemyslu po Brexite? Povedzte nám svoje myšlienky v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post