Vision Mercedes Simplex Concept je retro go-cart of the Future

Toto je koncept Vision Mercedes Simplex. Je to retro štýlové, dvojmiestne dizajnérske cvičenie, ktoré vzdáva hold veteránskemu vozidlu nemeckej značky; Mercedes 35 Ps Racer z roku 1901. Jeho včerajší štýl je korenený modernou technológiou, ktorá Mercedes tvrdí, že posun smerom k svojej najaktuálnejšej novej ére dizajnu.
Rovnako ako Mercedes 35 PS z roku 1901, aj The Vision Simplex má plochý profil, oblúky otvorených kolies a nízko namontovanú ľahkú pohonnú jednotku. Predné kolesá podporujú štylizovanú verziu veľkých bahenných strážcov pôvodného vozidla, zatiaľ čo Rose Gold Radiator v koncepte sa obklopuje späť k bronzovej plášskej jednotke namontovanej k historickému pretekárovi.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Najlepšie koncepčné autá všetkých čias
Na rozdiel od pôvodného vozidla, ktoré bolo konštrukciou na telesnom rámci, je Vision Simplex postavený okolo monokoka, ktorý využíva moderné materiály, ako sú uhlíkové vlákna. Zachovali sa aj sponky na kapotu veterána, zatiaľ čo mriežka mala bronzovanú verziu archaického odznaku Mercedes.
Kabína má rovnaký retro inšpirovaný dizajnérsky jazyk, s zvislou polohou jazdy a pevným lavičkovým sedadlom upraveným v prešívaní v Chesterfielde. Analógové nástroje 35 PS boli však nahradené „dynamickým digitálnym“ rozchodom, ktorý spoločnosť Mercedes tvrdí, že zobrazuje „správne informácie v ideálnom čase“, s údajmi, ako sú rýchlosť, navigačné pokyny a informácie o automobiloch, ktoré sa objavia iba v prípade potreby.
6

Mercedes tvrdí, že 35 PS bolo prvé „moderné auto“ na svete, ktoré stanovilo tému pre všetky budúce vozidlá s vnútorným spaľovaním. Mnoho automobilov na prelome 20. storočia bolo prehodnotených pódiu, s vysokými centrami gravitácie a stylingom na doske.
Vo svojej dobe bolo 35 ps zjavením. Vyskytol sa nízko natiahnutý, elegantný štýl, podvozok na mieru a ľahký 5,9-litrový štvorvalcový motor s výstupom 36 koní. Pretekárska verzia s obložením s odizolovaným chrbtom by mohla dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 56 mph.
Čo si myslíte o koncepcii Vision Mercedes Simplex? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post