Pekingská motorická show: Kopírovacia kultúra

Čína je krajinou falošných výrobkov. Falošné Rolexes, falošné tričká Ralf Lauren Polo, ako aj falošné jablkové iPady, môžete ich všetky získať v Pekingu. Rovnako ako to je to isté, keď sa to týka automobilov.
Existuje mnoho čínskych obchodov, ktoré si požičiavajú „kúsky štýlov od iných európskych a japonských výrobcov vozidiel, a mnohé sú hrdo vystavené na Pekingovej motorickej show spolu s extrémne vozidlami, ktoré kopírujú.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Napríklad z Englon Automobile je salón, ktorý má dohodu, ktorý bol jasne navrhnutý ako Bentley Mulsanne. Rovnako ako tu existuje cheer, ktorý, povedzme, nesie oveľa viac ako podobnosť s triedou Mercedes C.
Ale Číňania nielen kopírujú špičkové autá. Dokonca aj vozidlá také lacné, že by ste neverili, že sa oplatí kovať, sú stále skopírované. Príklad zahŕňa Glegle so zadnou časťou, ktorá vyzerá rovnako ako Peugeot 107, celkom s jednostupňovým skleneným zadným dverám, ako aj tu je trvalka Chery QQ, čo je Chevy Matiz-A podobná.
Tak prečo to robia čínski výrobcovia? Pre začiatočníkov sa s tým môžu dostať preč – prenasledovanie čínskeho podnikania na porušenie autorských práv je náročným podnikaním. A čo oveľa viac nevidia plagiátorstvo ako zlú vec. V skutočnosti žiadna poloha nie je imitácia príslovia je najdôležitejším typom lichotenia, takže je to pravda. Rovnako ako v niektorých prípadoch nielen lichotilo jednému výrobcovi, ale dva. Napríklad Hawtai vyrobil SUV, ktorý má mriežku z Jaguar XJ, avšak vedľajší profil Porsche Cayenne.
Jeden čínsky novinár ma však informoval, že falošné vozidlá, ako je táto, skutočne vymierajú kvôli zvýšenému bohatstvu Číňanov. Povedal: „Teraz tu môžeme dostať početné európske vozidlá, takže ľudia nechcú falzifikáty. Chcú skutočnú vec.“
A zdá sa, že dostávajú to, čo chcú. Rozhliadnite sa po cestách Pekingu, rovnako ako teraz uvidíte oveľa viac Volkswagens, Audis a Mercedes ako čínske autá. Prinajmenšom som veril, že to boli autentické VW, Mercs a Audis – mohli by byť programom len veľmi veľké falzifikáty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post